تبلیغات
عموپورنگ تنها قهرمان من - عموها و خاله‌های تلویزیون از هم تقلید نکنند

مجتبی ظریفیان – مجری برنامه کودک «با ما بیا» – درخصوص افزایش حضور عموها و خاله‌ها در برنامه‌های کودک و معایب و محاسن حضورشان، معتقد است: شخصا با این قضیه مخالفم که نباید عموها و خاله‌های جدید به تلویزیون بیایند، به نظرم باید به گونه‌ای سازماندهی شوند که جای یکدیگر را نگیرند بلکه شخصیت نویی از خودشان بسازند.

به گزارش ۳۰نماجوان ، مجتبی ظریفیان که در برنامه «با ما بیا» نقش «عمو مهربون» را ایفا می‌کند، در این زمینه توضیح داد: اتفاقا به نظر من تعداد عموها و خاله‌ها در برنامه‌های کودک خیلی هم زیاد نیست؛ اگر این نبایدها درخصوص حضور عموها و خاله‌ها در تلویزیون وجود داشت خودم هم نباید وارد تلویزیون می‌شدم. به دلیل اینکه قدیمی‌های دیگری چون آقای قناد، عمو پورنگ و خیلی‌های دیگر قبل از ما در تلویزیون بودند.

وی سپس اظهار کرد: باید اجازه داده شود تا استعدادهای جدید وارد شوند اما اینکه برخی بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای وارد می‌شوند به نظرم ریسک بالایی دارد؛ به عنوان مثال خانم کرامتی به عنوان تهیه‌کننده ابتدا به خاطر اعتمادی که به من و همسرم (خاله رویا) داشت، بدون اینکه بدانیم برنامه «با ما بیا» چه کاری است ما را وارد کرد اما به دلیل اینکه هر دو سبقه و پیشینه کار در تئاتر کودک داشتیم، در زمینه بداهه‌گویی و بازی تجربه اندکی داشتیم و از فضا دور نبودیم.

این مجری برنامه‌های کودک در ادامه پیشنهاد داد: اگر مجریان برنامه‌های کودک قبل از ورود به تلویزیون یک تئاتر کودک یا هر فعالیت دیگری در عرصه کودک داشته باشند و به گونه‌ای از نزدیک با بچه‌ها ارتباط بگیرند و با آن‌ها نفس در نفس قرار بگیرند و بدانند خواسته‌هایشان چیست قطعا می‌توانند موفق شوند. ضمن اینکه سازمان صدا و سیما مدت‌ها قبل یکسری دوره‌های مجری‌گری برایمان گذاشت که خیلی خوب و مفید بود.

ظریفیان همچنین با بیان اینکه قرار گرفتن در چهارچوب برای مجریان سخت است خاطرنشان کرد: قطعا مجریانی که وارد تلویزیون می‌شوند استعداد دارند اما گاهی قرار گرفتن در چهارچوب‌ها در اولویت است که همین قرار گرفتن در چهارچوب‌ها سخت است.

او ادامه داد: در کل حضور عموها و خاله‌ها در برنامه‌های کودک و افزایش تعداد آن‌ها اتفاق بدی نیست فقط باید استعدادهای خودشان را کشف کنند و نباید خاله شادونه، پورنگ و … شوند بلکه یک شخصیت نو از خود خلق کنند و از یکدیگر تقلید نکنند.

ظریفیان در پایان با اشاره به سابقه اجرایش در زمینه کودک به ایسنا گفت: من به همراه همسرم از سال ۸۱ مشغول اجرای برنامه هستیم ولی حدود شش سال است که به شبکه دو سیما وارد شدم و برنامه «عمو مهربون» و «خاله رویا» را با یکدیگر داریم.

«عمو مهربون» و «خاله رویا» که همراه تیم ملی فوتبال هنرمندان راهی مسکو شده‌اند، اخیر در یک مراسم خیریه، برای کودکان مسکو برنامه اجرا کردند.تاریخ : شنبه 17 خرداد 1393 | 07:26 ق.ظ | نویسنده : ایده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.